Vítejte u nás na farmě

 

Jsem bývalý hasič, který se přestěhoval zpět na venkov, ke kořenům a rodné hroudě. Buduji rodinnou farmu, která bude nejen produkovat, ale stane se také komunitním prostorem pro místní i příchozí, místem pro oživení každodenního života. V současné době u nás pěstujeme topinambury a chováme ovce. Připravujeme se na pěstování zeleniny a některých luštěnin. Hlavně ale budujeme, upravujeme, tvoříme.


Mým cílem je přispět k rozvoji regionu, ve kterém žiji, obohacovat jej ekonomicky i sociálně. Proto jsem také začal pracovat jako manažer mikroregionu MAS Pošumaví. Na farmě se snažím pěstovat kvalitní produkty - v malém množství, šetrně k přírodě a ekonomicky udržitelně. Chci žít a pracovat harmonicky, v souladu s přírodou a venkovskými zvyklostmi.

Jak topinambury pěstujeme

Topinambury z naší produkce sice nemají certifikaci BIO, nicméně je pěstujeme s ohledem na šetrnost k přírodě a na jejich kvalitu. Při pěstování nepoužíváme žádné chemické přípravky. Topinambury nikdy neskladujeme déle, než je opravdu nutné. Snažíme se, aby se dostaly k zákazníkovi co nejdříve po sklizení.

Kdo jsou naši zákazníci

Nejčastějšími odběrateli jsou hlavně mladé rodiny vyhledávající kvalitní potraviny pro své děti, školní jídelny či vybrané restaurace. Pravidelně dodáváme do Farmářského obchodu v Plzni a Klatovech. Pokud geografická vzdálenost brání osobnímu odběru, posíláme naše produkty poštou. Se zákazníky se snažíme budovat dlouhodobé vztahy.